KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325499
nr 1432 5499
Konrad Simonsson
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på pannå, 28x46, yttermått inklusive ram: 50x68 cm
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 22 november 2021
kl 19:57:20
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.300 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
Konrad Simonsson
Läs mer om Konrad Simonsson